چنانچه اخبار روز تکنولوژی را دنبال کرده باشید می دانید که اپل Apple به تازگی نسخه جدید قلم هوشمند خود را رونمایی کرده است.

این قلم هوشمند که با نام اپل پنسل Apple Pencil معرفی شده، قابلیت های جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

امکان شناسایی ژست های حرکتی با اپل پنسل Apple Pencil 2

از جمله امکانات جدیدی که به اپل پنسل اضافه شده می توان به تشخیص ژست های حرکتی اشاره کرد. این ویژگی جالب، توجه تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب کرده است.

 

امکان شناسایی ژست های حرکتی با اپل پنسل Apple Pencil 2

 

یکی از توسعه دهندگان ios در توییت خود گفته است:

Apple Pencil 2 با پشتیبانی از ژست های حرکتی عرضه می شود. کاربر می تواند با حرکت دادن انگشت خود روی قسمت های کناری قلم، ویژگی های خط در حال ترسیم را تغییر دهد.

البته نسخه پیشین اپل پنسل نیز در قسمت نوک قلم به سنسورهای ویژه ای مجهز بود. این سنسور ها به فشار حساس بوده و می توانستند زاویه را تشخیص دهند. این قابلیت به کاربر امکان سایه زدن تصاویر را می داد.

 

امکان شناسایی ژست های حرکتی با اپل پنسل Apple Pencil 2

 

یکی دیگر از توسعه دهندگان اپلیکیشن ios در توییت خود به قابلیت های جالب دیگری در مورد اپل پنسل 2 اشاره می کند.

ترتون اسمیت در این توییت از یک کلید غیرمکانیکی صحبت کرده که در ساختار قلم هوشمند اپل تعبیه شده است.

فشردن این کلید، که مشابه کلید هوم در آیفون 7 است، امکان اجرا شدن ژست های حرکتی مختلف با قلم مثل لمس، لمس دوگانه یا سوایپ کردن را فراهم می نماید.

وی معتقد است که این کلید غیر مکانیکی امکانات دیگری را نیز در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن قرار می دهد و آن ها می توانند کلید یاد شده را برای اجرا منوهای Context شعاعی به کار بگیرند؛ مانند کاری که پیش از این در مورد Air Command گلکسی نوت انجام شده بود.

 

امکان شناسایی ژست های حرکتی با اپل پنسل Apple Pencil 2

 

لازم است خاطر نشان کنیم که امکان استفاده از اپل پنسل برای اجرا کردن ژست های حرکتی، قابل پیش بینی بود.

مثلا اپل در ماه اکتبر پتنتی را منتشر کرده بود که در آن از فناوری تشخیص فراصوتی برای بررسی محل لمس انگشت کاربر استفاده شده بود، همچنین به حرکات انگشت روی بدنه قلم استایلوس اشاراتی شده بود.

تشخیص ژست های حرکتی از طریق لمس بدنه اپل پنسل، جذابیت های زیادی برای کاربران این ابزار هوشمند خواهد داشت.

به عنوان مثال در نظر بگیرید که با چرخاندن یا پیچاندن قلم می توانید خطوط در حال رسم را تغییر دهید یا جا به جا کردن محل انگشتان دست روی بدنه apple pencil، اشکال ویژه ای خلق کنید.

 

امکان شناسایی ژست های حرکتی با اپل پنسل Apple Pencil 2

 

قلم هوشمند Apple Pencil 2 یک ابزار منحصر به فرد است که استفاده از آن کاربران را شگفت زده خواهد کرد. با در دست گرفتن این قلم متوجه خواهید شد که بخش خاصی از بدنه آن، نقش یک کلید نرم افزاری را ایفا می نماید.

منبع: appleinsider

مطالب مرتبط:

مدل جدید اپل پنسل apple pencil معرفی شد

ساخت عطر مخصوص افراد توسط هوش مصنوعی

لپ تاپ جدید اچ پی با بدنه چرمی HP Specter Folio


ایده برتر پارسیان پنسل ,apple ,حرکتی ,pencil ,بدنه ,کرده ,apple pencil ,پنسل apple ,توسعه دهندگان ,برای اجرا ,دهندگان اپلیکیشن ,پنسل apple pencil ,توسعه دهندگان اپلیکیشن ,apple pencil معرف منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
نظافت صنعتی گوگل ترافیک [Music] Darkhasti افکت ایران تصویر شرکت آتشکار المنت چکــــــــــــــــــیده اخـــــــــبار rahehall هیرساگل آموزش شبکه و آموزش سیسکو